След месеци усилена работа, подготовка и координация, екипът на Айтоската младежка телевизия и местното средно училище „Христо Ботев“ обновявиха и облагородиха екопътеката към скалния феномен „Трите братя“, статуята „Орела“ и скалното светилище „Казаните“. Инициативата е резултат от спечелено второ място в националното младежко състезание „Идейник“, организирано от фондация „Тук-Там“ в София.

Младежите освежиха туристическите маркировки по маршрута, поставиха голяма информационна табела с QR код към интерактивен сайт за забележителностите на Айтос, както и указателни табели, улесняващи ориентацията на туристите. Освен това, районът бе почистен от битови отпадъци, оставени от недобросъвестни посетители. В работата се включиха ученици, учители, доброволци, организации и институции.

Младежи освежиха екопътека край Айтос Младежи освежиха екопътека край Айтос Снимка: АМТ